ГОЙДАЛКИ СВОЇМИ РУКАМИ: 14 ФОТО-ІДЕЙ + КРЕСЛЕННЯ

ГОЙДАЛКИ СВОЇМИ РУКАМИ: 14 ФОТО-ІДЕЙ + КРЕСЛЕННЯ
Автор:

У цій статті Seven Rooms зібрав 14 фото-ідей гойдалок для дачі: від простих до складних, які будуть не тільки тішити, а й стануть прикрасою саду. Змайструвати гамак або гойдалки своїми руками не так просто без знань про особливості конструкцій та кріплень. Щоб полегшити для вас пошуки, ми вирішили об’єднати всю необхідну інформацію в одну ВЕЛИКУ оглядову статтю. Тут ви знайдете відомості про матеріали, з яких вони можуть бути зроблені, види конструкцій та кріплень, а також креслення із зазначенням розмірів.

Не забувайте зіставити вагу з надійністю кріплень.

Гойдалки своїми руками

Садові гойдалки своїми руками: що, як і чому

Садові гойдалки, як правило, виготовляються з:
— дерева
— металу

Дерев’яні конструкції виглядають більш естетично, проте мають обмеження по вазі. Кріплення варто купити готові, для дитячих моделей підійдуть пластикові вироби, а ось для дорослих варто придбати металеві кріплення. Для прикрашання конструкцій з металу можна використати декоративну ковку.

Ідея: Для створення гойдалок відмінно підійдуть рештки матеріалів після ремонту, наприклад, палети, дошки і т. п.

Кріплення до опори може відбуватися за допомогою:
— товстого каната
— металевих ланцюгів з великими ланками

Гойдалки для дачі можуть бути:
— переносними
— стаціонарними

гойдалки

За назвою вже зрозуміло, що переносні гойдалки для дачі можна ставити в зручному місці: на терасі, в саду, біля альтанки. Їх просто заховати від дощу.

садові гойдалки

гойдалка садова

Стаціонарні моделі мають масивну конструкцію і встановлюються в конкретному місці. Це можуть бути лавки без ніжок зі спинкою або без неї, моделі, підвішені до стелі тераси або дерева. Як правило, такі конструкції легко витримують двох або трьох людей, на відміну від переносних, які розраховані на одну людину.

гойдалка своїми руками

Для того щоб змайструвати садові гойдалки своїми руками часто використовуютьсяпіддони. Їх необхідно обкорувати за допомогою наждачного паперу, потім пофарбувати. Сидіти на дерев’яному піддоні зовсім незручно, тому варто подбати про м’які подушки або матрац. Вироби можна прикрасити за допомогою додаткового декору, у вигляді куль, прапорців, кольорових стрічок.

гамак фото

Покажіть нам людину, яка відмовилася б від гамака на дачі! Його можна підвісити на дерево, на металеві стовпи або поперечину. Максимальне навантаження складає 200 кг.

садова гойдалка

Гойдалки садові з дерева своїми руками: креслення + розміри

Це найпоширеніша конструкція стаціонарних виробів. Надати жорсткості допоможуть металеві елементи.

1. Встановлювати опори варто в заздалегідь підготовлені траншеї.
2. Після установки, ями варто забетонувати. Розчин повинен складатися з піску, цементу та щебеню в пропорції 2: 1: 1 відповідно. Кількість води варто розраховувати в залежності від ваги цементу, приблизно воно становить 40% від його маси.

садова гойдалка своїми руками креслення

Поетапний план створення дитячих гойдалок (см):

1. Створюється верхня зв’язка з дошки (115×10×5)
2. Оформляється козирьок (145×23×5), що захищає металеві деталі від дощу.
3. Готуються дві стійки (275×23×5). Їх варто закопати не менше ніж на 60 см, після чого забетонувати. Між стійками повинно бути 105 см.
4. Кріпиться нержавіюча сталева ланцюг.
5. Виготовляється сидіння (60×15×5)

садові качелі

Для виготовлення такої гойдалки на чотирьох опорах знадобляться шурупи (1), заклепки (5), дерев’яні дошки (2), куточки для каркаса (3), різні види болти (14, 20), болт для фіксації вкладиша (15), сам вкладиш з внутрішнім різьбленням (16), велика розпірна шайба (17), проста шайба (19), ригель — 2 шт (21).

Опорою всієї конструкції буде служити основна (4) і бічні штанги (7). Надати жорсткості виробу допоможуть металеві елементи, типу сполучної планки (6) або косинки-підкоса (12). Кріпиться тент за допомогою з’єднувальних елементів (8) на опорну раму (18). Сидушку можна підвісити на товсті канати (9) за допомогою карабінів (10) і кільця (11). Кріпити стоїть на верхню штангу (13)

гойдалка з дерева своїми руками

Для створення лавочки знадобляться дошки наступних розмірів (см):

По одній штуці: № 11 — 1230×90×35, № 12 — 1170×90×20
По дві штуки: № 1 – 375×90×35, № 2 – 375×70×35, № 3 — 375×90×35, № 4 — 275×45×35, № 5 — 650×90×35, № 7 — 585×145×20, № 8 — 300×45×35, № 9 — 300×45×35, № 10 — 1300×90×35
По три штуки: № 13 — 1230×90×20
По чотири штуки: № 6 — 530×45×35
По дванадцять штук: № 14 — 850×90×20

качелі садові

Схема гойдалки своїми руками

качелі з дерева

Схема дитячої гойдалки

Під номером 1 вказано горизонтальний елемент бічної частини. Таких елементів необхідно 4 шт, довжиною 70 см з однаковою шириною і висотою по 5 см. У виробі використовуються три сполучних стрижня діаметром 2,5 см і довжиною 80 см (2), а також 4 підсилючих кутника розміром 2,5х10х10 (3). Чотири вертикальних бічних частини (4,11) мають довжину 37,5 см і однакову ширину і товщину, які дорівнюють 5 см. Для створення спинки знадобиться два бічних елемента (5) такого ж розміру. Сидіння і спинка зроблені з прутів діаметром 2,5 см і довжиною 58 см. На такі гойдалки необхідно 13 прутів. Бічні елементи сидіння мають розмір 67,5х5х5 (7). Модель підвішується на спеціальні підвіски (8) діаметром 2,5 см і довжиною 10 см. Також буде необхідний штир (9), діаметром 1 см і довжиною 7 см, і фіксатор сидіння (10), діаметром 2,5 см і довжиною 68 см .

Такі гойдалки можна підвісити до дерева або змайструвати А-подібну конструкцію, яка здатна витримати більш високі завантаження. Стійка може бути виконана з деревини або металу.

дерев яні гойдалки

Важливо! Точні розрахунки кута з’єднання стійок дозволять спроектувати надійні кріплення. Для фіксації можна використовувати куточки та саморізи

гойдалки ковані

Гойдалки для дачі: види кріплень

Для того щоб створити хороші садові гойдалки з дерева своїми руками, варто використовувати карабіни або анкера.
1. Карабіни можуть мати круглий або прямокутний перетин, тому добре підійдуть як для бруса циліндричної, так і квадратної форми.
2. Анкера представляють собою ті ж карабіни тільки з наскрізним типом кріплення.

Моделі з чотирма опорами можуть мати три види кріплення:
— 4 карабіна кріпляться на мотузки та ланцюги, після чого — до опорних поперечин.
— 2 карабіни об’єднують по дві мотузки або по два ланцюга і кріпляться в двох точках на перекладині
— всі канати кріпляться до 1-го кільця (карабіну), який потім підвішується на опору
Очевидно, що перший тип кріплення забезпечує рівномірне навантаження на всю конструкцію.

гойдалки для дітей

Бажаємо успіху!

У розділі Сад ви знайдете 100-ні ідей з оформлення ландшафту, а також створенню меблів та декору своїми руками.

деревяна качеля

качелі дерев яні

садова качеля своїми руками

гойдалки з дерева

качелі садові своїми руками

садові гойдалки своїми руками

як зробити гойдалку

share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *