ГАРНИЙ ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН САДОВОЇ ДІЛЯНКИ

ГАРНИЙ ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН САДОВОЇ ДІЛЯНКИ
Автор:

Гарний ландшафтний дизайн садової ділянки

Ландшафтний дизайн садової ділянки важко уявити без квітучих рослин. Їх підбирають в залежності від кольорів, форми, розмірів та тривалості цвітіння. Гарно оформлений квітник є центром композиції саду, додає фарб та аромату. Залежно від рослин, характеристик ділянки та форми виділяють кілька видів квітників.

Найпопулярні види квітників:

— розарій
— альпійська гірка або рокарій
— міксбордери
— рабатка
— декоративні грядки

У цій статті Seven Rooms зібрав цікаві рішення по оформленню ландшафтного дизайну садової ділянки. Надихайтеся!

ландшафтний дизайн

ландшафтний дизайн двору

дизайн ландшафту

 • Розарій

  Безумовною прикрасою саду є квітник з троянд. Ці квіти дуже вимогливі у догляді, але результати праць того варті. Вибираючи місце для розарію, віддавайте перевагу ділянці з ухилом, для того щоб не застоювалася вода. Забезпечте квітнику хороше освітлення і захист від північних вітрів.
  Цікавіше розарій буде виглядати в комбінації з іншими квітами, наприклад, з білою ясколкою, календулою, астильбой.

  Розміщуйте квіти таким чином, щоб за ними було зручно доглядати. Чайні троянди висаджуйте на відстані 0,5 м одна від одної, плетучі — на відстані 1 м. За допомогою мініатюрних троянд можно обромити квітник, а за допомогою плетучих — альтанку, арку або ганок.

альпійська гірка

альпійські гірки дизайн

 • Альпійська гірка або рокарій

  Це вид клумби, при оформленні якої використовують різні рослини і великі камені. Така композиція завжди виглядає досить ефектно. У доповненні часто створюють штучні водойми. Кам’янистий ландшафт добре гармонує з чорнобривцями, бегоніями, молочаями, очитками, трав’янками, ірисами, фіалками, барбарисом, ясколкою, флоксівом, примулою. Крім того, в таких квітниках повинні бути присутніми хвойні породи (ялівці, туї).
  Прикрасити альпійську гірку можна за допомогою фігурок ящірок, хамелеона, а також штучного підсвічування.

ландшафтний дизайн фотогалерея

ландшафтний дизайн малюнки

ландшафтний дизайн саду

садовий ландшафтний дизайн

 • Міксбордер

  Міксбордер — це квітник витягнутої форми. Часто його розміщують між доріжкою та огорожею, при цьому низькорослі рослини розміщують поблизу доріжки, а високі — вздовж паркану. Рослини між ними повинні бути середньої висоти. Для гармонійного вигляду ширина такого квітника повинна бути не більш як в 1,5 рази більшою, ніж висота високих рослин.

ландшафтний дизайн клумби

дизайн подвір я

ландшафтний дизайн подвір я

 • Рабатка

  Рабатка є довгим квітником шириною 0,5 — 1 м. Як правило, довжина перевищує ширину мінімум в 3 рази, завдяки чому створюється враження нескінченно розкішного саду. Для такого квітника добре підійдуть петунії, лаванда, чорнобривці, агератум, колеус, гацанія.

  Якщо огляд рабатки буде відбуватися з двох сторін, тоді високі рослини необхідно висаджувати по центру клумби, а низькі — по сторонах. При огляді лише з одного боку, рослини необхідно розміщувати східчасто або за принципом «кафедри», тобто висаджувати високі квіти на задньому плані, а низькі — на передньому.

ландшафтний дизайн своїми руками

садовий дизайн

дизайн клумби біля будинку

ландшафтний дизайн біля будинку

 • Декоративні грядки

  Що може бути корисніше для ландшафтного дизайну садової ділянки, ніж декоративні грядки. Їх основу повинні складати овочі, пряні трави і ягоди. Здоровий ефект від такого саду буде забезпечений на весь дачний сезон.

  Для такого городу необхідно вибирати сонячне місце без затемнених ділянок. Можна підняти грядки за допомогою однієї великої або декількох маленьких кам’яних клумб. Висаджувати зелень необхідно за тим же принципом, що і декоративні рослини. Наприклад, по контуру клумби висадити салат, а по центру базилік.

ландшафтний дизайн своїми руками фото

Барвистий ландшафтний дизайн садової ділянки поєднує в собі рослини та квіти різної форми та забарвлення. В якості фону для квітника найчастіше використовують зелений газон. Крім декоративної функції, квітник може бути корисним для прикриття непривабливої зони, обрамлення стовбура дерева, прикраси забору.

Бажаємо приємної роботи!

дизайн саду своїми руками

share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *